BADUK.PL

Budownictwo – informacje ogolne: Izolacja termiczna

Jeżeli posiadasz dom użytkowy, warto byłoby zapewnić sobie odpowiednią izolację termiczną, zwłaszcza na etapie wznoszenia poddasza przeznaczonego do zagospodarowania. Jest to bardzo istotne z wielu powodów. Przede wszystkim nie może dojść dzięki stosownemu zaizolowaniu do zbytniego zawilgocenia powierzchni. Ponadto w budynku jest znacznie cieplej. Mniejsze są zatem wydatki dotyczące ogrzewania obiektu w okresie zimowym. Nie ma także obaw o przegrzewanie poddasza w sezonie upalnego lata. Musimy jednakże wiedzieć, że izolacja termiczna może być realizowana z wykorzystaniem rozlicznych typów materiałów wykończeniowych.

Są one zróżnicowane zarówno pod względem sposobu ich montażu, jak również i wydajności im przypisywanej. Jeżeli zimą mamy ubytki ciepła to powinno nam to dać sygnał, że nie mamy odpowiedniej izolacji termicznej, albo ta warstwa izolacyjna jest zbyt słaba. Niestety ale wtedy przepłacamy podwójnie na energii cieplnej. Marnotrawimy także ogromne ilości ciepła, co nie jest ekologiczne Warto zatem powierzyć kwestię wykonania izolacji termicznej naszego poddasza użytkowego ekipie, która na tej sferze zna się doskonale. Poza tym, że budowlańcy przeprowadzą owe prace za nas, to także doradzą nam odpowiednio jaki materiał konkretnie w naszym przypadku jest zalecany. Jeżeli nie zadbamy o optymalną izolację termiczną, niestety ale będziemy męczyć się ze zbyt niską temperaturą panującą wewnątrz pomieszczenia.

To przełoży się na już wyżej wspomniane koszty ogrzewania. W okresie letnim natomiast na poddaszu, zwłaszcza przy skośnym dachu, może być temperatura wynosząca do czterdziestu stopni Celsjusza. Nie chcesz chyba czuć się w swych domowych czterech kątach niczym w saunie, dlatego też warto zafundować sobie komfort użytkowania tej części budynku mieszkalnego właśnie poprzez należyty dobór stosownej izolacji termicznej.

– autor