Dlaczego ważne jest aby wiedzieć jak rozłożyć spożycie kalorii w ciągu dnia?

Istotnym aspektem w procesie odchudzania jest wiedza o tym, jak prawidłowo rozłożyć kalorie w ciągu dnia. Jeśli rozkład kalorii nie jest prawidłowy, normalnym objawem jest uczucie głodu lub przybranie na wadze. Rozkład kalorii powinien zawsze uwzględniać rytm życia każdej osoby oraz jej masę ciała.

Jaką ilość kalorii należy spożywać w ciągu dnia?

Kalorie powinny być podzielone zgodnie z wydatkiem energetycznym danej osoby. Śniadanie to nie to samo, co podwieczorek czy kolacja. Właściwe rozłożenie kalorii zapobiegnie głodzeniu się i objadaniu, gdy nie jest to konieczne. Na początku może to być trochę trudne, ale z czasem organizm się przyzwyczaja i nabiera wprawy.

Ile kalorii zjeść na śniadanie?

Podczas pierwszego posiłku w ciągu dnia człowiek powinien spożywać od 250 do 360 kilokalorii. Ważne jest, aby jeść pełnowartościowe śniadanie, ponieważ organizm potrzebuje dużo energii, aby prawidłowo funkcjonować. Dobrze jest rozdzielić kalorie na dwa posiłki: jeden z samego rana i jeden w połowie dnia. Przykładem może być zjedzenie płatków owsianych z owocami i orzechami z mlekiem i jogurtem, a w połowie poranka — chleba pełnoziarnistego z pomidorem i indykiem.

Obiad – liczba niezbędnych kalorii

Podczas obiadu należy dostarczyć organizmowi od 500 do 600 kilokalorii. Jest to najbardziej kaloryczna część dnia. Nie oznacza to, że człowiek powinien objadać się do syta. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie warzyw z niewielką ilością ryby lub mięsa. Inną możliwością jest spożywanie makaronu razowego lub roślin strączkowych z warzywami. Na deser można podać owoce lub niskotłuszczowy jogurt.

Jaka liczba kalorii jest zadowalająca na podwieczorek?

Spożycie kalorii w godzinach popołudniowych nie powinno przekraczać 200 kilokalorii. Wiele osób popełnia wielki błąd, nie jedząc przekąski, i przychodzi na kolację bardzo głodna. Dlatego bardzo ważne jest, aby zjeść coś po południu. Najlepiej jest wybrać kawałek owocu, jogurt lub kawałek pełnoziarnistego tosta z kawałkiem awokado. Lepiej jest zjeść coś po południu i zaspokoić głód, niż przyjść na kolację z dużym apetytem i przyjąć dodatkowe kalorie.

Kolacja – ile kalorii należy zjeść?

Ostatni posiłek w ciągu dnia powinien zawierać nie więcej niż 400 kilokalorii. Zbyt duża ilość kalorii sprawia, że organizm nie jest w stanie ich spalić i w końcu odkładają się one w organizmie w postaci tłuszczu. Najlepiej byłoby, gdyby wieczorny posiłek składał się z na przykład niewielkiej ilości grillowanej ryby, lub jakiegoś kremu warzywnego.

źródło: https://www.globalna.pl/ – zdrowie i uroda na pierwszym miejscu

cukinia Poprzedni post Zdrowa dieta – cukinia
Następny post Proste zasady prawidłowego żywienia które łatwo wprowadzisz swoje życie