Jak czyścić białe obuwie sportowe?

Białe skórzane trampki to klasyka. Można je nosić zarówno dla sportu, jak i dla dobrego wyglądu w mieście. Ale z czasem materiał zużywa się, brudzi, a kolor traci swój blask. Oto kilka wskazówek, jak czyścić i dbać o swoje białe trampki.
Niezależnie od tego, czy Twoje białe trampki są nowe, czy mają już za sobą kilka sezonów, należy o nie dbać, aby jak najdłużej zachować ich jasny odcień. Przed podaniem ci kilku wskazówek, jak czyścić twoje białe skórzane trampki, ważne jest, abyś zauważył, że czyszczenie nie jest kamuflażem. Dlatego płynny korektor lub biały lakier nie należą do naszych wskazówek.

Jak dbać o białe trampki na co dzień?

Zacznij od zaimpregnowania zewnętrznych części swoich trampków przed ich pierwszym założeniem po zakupie. Produkt chroni skórę przed deszczem, a także zapobiega osadzaniu się plam. Powtórzyć operację regularnie, aby produkt działał nadal przez cały czas.

Jak szybko przytyć?

Jak mam ponownie umyć brudne trampki?

Jeśli twoja para trampków już się zestarzała i ma szarawą karnację, to nie ma nic skomplikowanego w przywracaniu odrobiny ruchliwości twoim trampkom.

1. Gąbkę namoczyć w zimnej wodzie z mydłem i delikatnie przetrzeć skórę (oczywiście z piankową stroną gąbki).
2. Wyczyść gumową podeszwę, pocierając ją odrobiną pasty do zębów na szczoteczce do zębów. To również wybieli twoje buty do tenisa.
3. Sznurówki należy prać w pralce. Jeśli nie możesz ich odzyskać, mocz je na noc w wybielaczu.
4. Niech twoje trampki wyschną na wolnym powietrzu, a zwłaszcza z dala od źródła ciepła. Suszarki do włosów, kaloryfery, suszarki bębnowe i wszelkie inne sposoby suszenia są zabronione, w przeciwnym razie buty zostaną uszkodzone. Niepożądany efekt będzie taki sam, jeśli buty tenisowe zostawisz zbyt długo mocząc w pojemniku z wodą.

Jak usunąć plamy z białych trampków?

Do usuwania plam z białych trampków przyda się szmatka, miękka gąbka, szczoteczka, ale także pączki bawełniane, szczoteczka do zębów, a nawet gumka. Jeśli chodzi o produkty, należy stosować letnią wodę, mydło marsylijskie, biały ocet, alkohol 90° i rozpuszczalnik.

1. Czyszczenie plam z brudu: gąbka, woda i odrobina mydła marsylijskiego lub białego octu sprawią, że znikną brązowe ślady na butach. Aby wysuszyć skórę, przetrzyj ją czystą ściereczką.
2. Do czyszczenia śladów po trawie: szczotka lekko nasączona alkoholem 90° (lub modyfikowanym) usunie zielone plamy. Należy uważać, aby nie używać szczotki z twardym włosiem, które grozi porysowaniem butów.
3. Czyszczenie czarnych plam: w przypadku tych uporczywych plam, należy pocierać wacikiem nasączonym rozpuszczalnikiem.
4. Czyszczenie innych plam: dla małych, uporczywych plam, które nie miały jeszcze czasu, aby stać się zbyt zakorzenione, tarcie białą gumką szkolną może być również bardzo skuteczne.

Poprzedni post Trening siłowy – czy tylko dla mężczyzn?
Następny post Pierwszy dzień na siłowni – jak go przetrwać?