Jak prawidłowo korzystać z usług cateringu dietetycznego?

Dla osób, które dzień w dzień pracują na dwa etaty, zajmują się domem i jeszcze do tego próbują rozwijać własne pasje lub biznesy, często jedynym sposobem na prowadzenie zdrowego stylu żywienia jest wykupienie usług cateringu dietetycznego.

Catering dietetyczny – jak korzystać?

To zresztą nie jest wcale zły pomysł. Catering dietetyczny potrafi przecież zadbać o to, by każdy jego klient zdrowo się odżywiał i jeszcze do tego odżywiał się tak, aby mu to wszystko smakowało i pasowało. Firmy cateringowe przygotowują posiłki dzień wcześniej, by już o czwartej nad ranem, a czasem i o trzeciej w nocy zawieźć je do punktów dostawy zaznaczanych przez klientów. Na ogół więc opakowania z posiłkami trafiają po prostu pod drzwi mieszkań i domów. Dzięki temu, że są dostarczane nad ranem lub w nocy, nawet ranne ptaszki lub osoby rozpoczynające swoje dni o szóstej rano są w stanie zjeść porządne wartościowe śniadanie jeszcze przed wyjściem do pracy albo np. w drodze pociągiem.

Czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego? Czy to jest zdrowe?

Każda dieta pudełkowa organizowana jest bowiem tak, by nie trzeba było korzystać z niej wyłącznie w domu, a by poszczególne jej posiłki śmiało można było zabrać ze sobą chociażby do pracy. Specjalne opakowania pilnują tego, by daniom nic złego się nie stało. Niektóre potrawy, zwykle te obiadowe oraz kolacyjne, można podgrzewać bezpośrednio w opakowaniach, jednakże nie jest to konieczne, bo większość z nich szykuje się tak, by nawet na zimno dobrze smakowały. Na dietach pudełkowych sporo jest zresztą chłodnych sałatek, kanapek, zdrowych odmian ciast, owsianek i jaglanek. Wszystkie te posiłki można spożyć dosłownie od razu. A są one na tyle uniwersalne, że każdemu powinny w pełni podpasować.

Jeżeli chce się, aby dieta cateringowa stała się dietą odchudzającą, od razu można wybrać dla siebie wariant jadłospisu o odpowiednio obniżonej kaloryczności

Posiłki będą wtedy mniej tuczące, a często nie stracą swojej objętości i wciąż zdołają nasycić apetyt. Umieści się w nich większe ilości warzyw i owoców. Produkty te zawierają w sobie naprawdę niewiele kalorii, a mimo tego potrafią doskonale nasycić apetyt.

źródło: Idealna Figura – poznaj różne diety i popraw swoją figurę

Poprzedni post Siemię lniane – właściwości, korzyści zdrowotne i przepis na niesamowite smoothie
Następny post Pyszny i dietetyczny omlet na śniadanie – przepis