Jak się zmotywować do zdrowego żywienia w ciąży?

Jak należy się odżywiać, będąc w ciąży? Czy dieta od tego momentu powinna opierać się tylko i wyłącznie na zdrowych i naturalnych produktach, czy znajdzie się w niej miejsce na jakieś drobne przekąski?

No i czy trzeba jeść za dwoje, czy jednak lepiej się ograniczać? Te pytania nurtują każdą przyszłą mamę. A dziś spróbujemy sobie na nie odpowiedzieć.

Zdrowa dieta w ciąży? Jak to zrobić?

Niezależnie od tego, jaki jest to dokładnie etap ciąży, na pewno w takim okresie życia przyszła mama powinna zacząć lepiej się żywić. To, jakich produktów zacznie sobie dostarczać, będzie wpływać automatycznie na rozwój jej dziecka. Dieta w ciąży ma więc olbrzymie znaczenie dla jej ogólnego przebiegu.

Nie można liczyć na prawidłowy rozwój płodu i idealne zdrowie dziecka tuż po narodzeniu, jeżeli przez całą ciążę je się same fast-foody, słodycze i inne typowo niezdrowe przekąski. Dietę w większości przypadków warto też uzupełnić dopasowaną do organizmu suplementacją. Ona powinna być jednak dobrana przez lekarza bądź dietetyka i to wyłącznie na podstawie aktualnych badań.

Niektórym kobietom trudno jednak będzie się przestawić na takie dobre żywienie. Nie każdy je przecież zdrowo na co dzień. Niektórzy nie przywiązują zbyt dużej wagi do tego, co umieszczają na swoich talerzach. Dla nich jedzenie ma być po prostu smaczne, tak więc wybierają tylko to, co zadowala ich kubki smakowe. Po zajściu w ciążę należy więc automatycznie zmienić swój sposób myślenia. Dieta w ciąży pewnych artykułów w ogóle nie powinna zawierać. Dla dziecka szkodliwe mogą się okazać surowe mięso, jaja czy nawet sery pleśniowe.

Nie warto też bazować na przetworzonych i gotowych daniach, słodyczach czy słonych przekąskach.

Dieta w ciąży powinna być prosta, naturalna i racjonalna

Należy opierać ją na zwykłych produktach spożywczych, takich jak pełnoziarniste pieczywo, owoce i warzywa, nabiał, chude mięso, ryby, orzechy i strączki. Bardzo ważne jest też wypijanie odpowiedniej ilości wody. Dwa litry to takie absolutne minimum dla każdej kobiety w ciąży.

źródło: https://www.weglowodany.pl/ – zdrowa i pyszna dieta

Poprzedni post Czym jest adrenalina i jaki wpływ ten hormon ma na nasz organizm?
Następny post Jakie produkty jeść w upalne dni? – 5 przykładów