Korzyści zdrowotne płynące z Intermittent Fasting

Intermittent Fasting, czyli przerywany post jest coraz częstszym tematem w środowiskach zajmujących się zdrowiem i utratą wagi, ale dlaczego? Po prostu – to działa. Wiele osób odkrywa długą listę korzyści płynących z tej formy postu, i to nie tylko tych, którzy chcą schudnąć. Chociaż jest to zdecydowanie jedna z głównych zalet, znajdziesz też wiele innych korzyści zdrowotnych.

Prostszy sposób na utratę wagi

Typowe diety głodówkowe nie tylko nie sprzyjają skutecznej utracie wagi, ale mogą być wręcz szkodliwe dla organizmu. Zbyt wiele zmian w krótkim czasie może prowadzić do wielu problemów z trawieniem, przyrostu masy ciała i bólu brzucha, dlatego warto trzymać się jednej metody i nie rezygnować z niej. Powodem, dla którego tak wiele osób odnosi sukcesy z przerywanym postem, jest jego prostota. Musisz tylko wybrać jedną metodę przerywanego postu i trzymać się jej, jedząc zdrowo i umiarkowanie w okresach jedzenia i poszcząc w pozostałych godzinach dnia.

Intermittent Fasting może pomóc w kontroli cukru we krwi

Poza tym, że pomaga schudnąć lub spalić tłuszcz, przerywany post jest też skuteczny w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Kiedy stosujesz przerywany post przez dłuższy czas i robisz to we właściwy sposób, możesz zacząć zwiększać swoją odporność na insulinę i obniżać poziom glukozy we krwi w sposób naturalny. Kiedy to zrobisz, możesz pomóc w leczeniu cukrzycy typu 2 lub uniknąć jej, jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka.

Możesz poprawić funkcje poznawcze

Przeprowadzono badania na zwierzętach na temat post przerywanego pokazały, że może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób związanych z mózgiem, takich jak demencja i choroba Alzheimera. Badania na ten temat przeprowadzono w Laboratorium Nauk Neurologicznych w Narodowym Instytucie Starzenia się (National Institute of Aging).

Promuje zdrowe odżywianie

Ponieważ przerywany post eliminuje przejadanie się i wymaga, żebyś naprawdę był świadomy, kiedy jesz, może bardzo pomóc w zachowaniu ogólnego zdrowia. Pożywne jedzenie daje tak wiele niesamowitych korzyści zdrowotnych, dla wagi, zdrowia serca, cholesterolu, a nawet kości. W przerywanym poście starasz się spożywać pokarmy bogate w składniki odżywcze podczas faz jedzenia, więc może to pomóc ci nauczyć się lepiej odżywiać.

Więcej artykułów w tematyce odchudzania znajdziesz na portalu https://www.tygodnik24.pl.

Poprzedni post Jak ważne jest picie wody w diecie odchudzającej?
Następny post Lepsze samopoczucie na wyciągnięcie ręki