Odchudzanie twarzy – co można zrobić?

Jak skutecznie odchudzić twarz? Najlepiej za pomocą prostych ćwiczeń, dzięki którym mięśnie twarzy staną się mocniejsze, a tkanka tłuszczowa ulegnie stopniowej redukcji. Jak może wyglądać odchudzanie twarzy? Jakie ćwiczenia mogą pomóc?

Odchudzanie twarzy w praktyce

Na początek ćwiczenie najłatwiejsze, polegające na powtarzaniu samogłosek: a, o, i, e. Ćwiczenie to polecali nawet redaktorzy renomowanego serwisu online Zajad.pl. Aby osiągnąć dobre efekty, należy je powtarzać powoli i dokładnie, tak, aby zaangażować do pracy mięśnie twarzy. Drugie ćwiczenie polega na odchyleniu głowy do tyłu i wydęciu ust na 10 sekund. Takie ćwiczenie warto powtórzyć kilka razy. Co dalej? Kolejne ćwiczenie na twarz polega na wyprostowaniu pleców i wyciąganiu w górę szyi. W takiej pozycji należy zostać przez 15 sekund. By osiągnąć dobre efekty, warto je powtórzyć kilka razy.

Mimika twarzy również ma znaczenie

Warto też zapamiętać, że trzymanie prosto głowy ma doskonały wpływ na skórę twarzy i wspiera proces jej ujędrniania. Inne, bardzo proste i skuteczne zarazem ćwiczenie, polega na malowaniu w powietrzu ołówkiem trzymanym w ustach. Głowa powinna być tu wyprostowana i nieruchoma, tak, aby podczas malowania pracowały tylko usta. Odchudzanie twarzy wymaga od nas zadbania również o szyję. I tu pomocne jest bardzo proste ćwiczenie, które należy wykonać z wyprostowanymi plecami i uniesioną do góry głową. Polega ono na przechylaniu głowy w prawo i lewo, w taki sposób, by uchem możliwie jak najbardziej zbliżyć się do ramiona. Taki zestaw prostych ćwiczeń to podstawa, a regularne wykonywanie poszczególnych zadań sprawi, że walka o utrzymanie szczupłej twarzy i jędrnej skóry będzie o wiele łatwiejszym zadaniem.

Poprzedni post Jaką funkcję pełnią endorfiny?
Następny post Przykładowy jadłospis na diecie dash