Olejek pichtowy – prosty sposób na opryszczkę

olejki

Opryszczka bywa naprawdę uciążliwym i dokuczliwym problemem. Nie da się jej pozbyć raz na zawsze, dlatego jeżeli kiedykolwiek w życiu miałeś z nią do czynienia, możesz być pewien, że prędzej czy później znowu będziesz się z nią zmagać. Na szczęście istnieją różne proste sposoby na opryszczkę.

Problem jest jednak taki, że nie wszystkie z nich działają efektywnie, a nieraz trudno samodzielnie stwierdzić, które rzeczywiście byłyby skuteczne. Zanim jednak zaczniesz używać specjalistycznych plasterków z apteki, które u wielu osób nie doprowadzają do totalnie żadnych efektów, wypróbuj na sobie bardziej naturalne metody, opierające się na właściwościach typowo roślinnych produktów. Natura naprawdę jest w stanie ci pomóc. Niektóre olejki działają tak fantastycznie, iż mogą z powodzeniem zastępować znacznie droższe od nich preparaty farmakologiczne, czyli chociażby takie gotowe plasterki na opryszczkę.

Mówiąc o naturalnych produktach zwalczających opryszczkę, w rzeczywistości mamy na myśli jeden świetny produkt, jakim jest olejek pichtowy. Być może nigdy nawet o nim nie słyszałeś. Jest to natomiast naturalny olejek wydobywany z jodły syberyjskiej, który do niedawna był używany głównie w leczeniu różnych chorób atakujących górne drogi oddechowe. Z czasem wynaleziono jednak dla niego inne zastosowania. Okazało się, że olejek pichtowy może poradzić sobie zarówno z chorobami układu oddechowego, jak i właśnie z opryszczką, o której piszemy też na https://www.zajad.pl.

Najprawdopodobniej to działanie wynika z jego właściwości antywirusowych. Jeżeli chcesz z nich skorzystać, po prostu kup sobie buteleczkę takiego olejku i twórz z niego okłady na opryszczkę. Robi się je w banalnie prosty sposób. Niewielką ilością olejku pichtowego możesz nasączyć mały płatek kosmetyczny, a następnie przyłożyć go do opryszczki na jakieś dwadzieścia czy piętnaście minut. Proces powtarzaj aż do momentu, w którym opryszczka całkowicie zniknie. Możliwe, że stanie się to już na drugi dzień.

Poprzedni post Odchudzanie – co należy jeść aby nie odczuwać głodu?
miesnie Następny post Jak mieć ciało spartanina?