Jak ważne jest picie wody w diecie odchudzającej?

Dorosły człowiek w prawie pięćdziesięciu procentach składa się z samej wody. Musi ją zatem na bieżąco uzupełniać, aby nie stracić jej w nadmiarze. Picie optymalnych ilości płynów umożliwia także zdrowe odchudzanie, ponieważ na każdej diecie odchudzającej jedną z kluczowych ról odgrywa właśnie woda. Trzeba po nią sięgać dosłownie każdego dnia. Przeciętna osoba dorosła musi wypijać przynajmniej jedną dwulitrową butelkę wody dziennie, jeżeli chce dalej efektywnie chudnąć i jeśli chce być po prostu zdrowa.

Oczywiście woda jest najlepszym płynem dla każdego człowieka. Nie ma żadnych kalorii, więc można pić ją prawie bez ograniczeń, a przy tym każdemu powinna smakować. Nie trzeba zresztą pić wyłącznie wody niegazowanej. Jeżeli ktoś lubi uczucie drażnienia gardła przez bąbelki, spokojnie może kupować wodę niegazowaną, o ile nie ma poważniejszych problemów z żołądkiem. Czasami nawet to zdrowe odchudzanie staje się prostsze za sprawą wody gazowanej. Dlaczego? Naukowcy udowodnili bowiem, że gazowane napoje (nawet taka woda) częściowo potrafią zaspokoić apetyt i oszukać głód.

Zdrowa dieta bez wody nie byłaby zdrowa, więc po ten najprostszy i najzwyklejszy płyn na świecie trzeba sięgać codziennie. Warto też zastosować pewien trik polegający na wypijaniu szklanki wody z cytryną na pół godziny przed posiłkiem. Świetnie zapełni ona bowiem żołądek i częściowo poskromi apetyt, dzięki czemu potem człowiek zje znacznie mniej niż normalnie. Od czasu do czasu zwykłą wodę można też zastąpić zieloną herbatą, ziołami czy kawą, a nawet i czerwonym winem, ograniczając się do jednego bądź dwóch kieliszków alkoholu na tydzień.

Poszukujesz więcej artykułów o zdrowych dietach i odchudzaniu? Zapraszamy na nasz portal: Czemu.pl!

Poprzedni post Czy dieta bez efektu jojo jest możliwa?
Następny post Korzyści zdrowotne płynące z Intermittent Fasting