Rower zwykły czy stacjonarny?

Co jest lepsze – klasyczny rower czy może jednak ten stacjonarny? Tak zupełnie najlepiej byłoby dysponować obydwoma urządzeniami, ale niestety mało kto może sobie pozwolić na to, by tak po prostu je kupić. Jeśli ciebie też w tym momencie na to nie stać, powinieneś zdecydować się na jeden rodzaj urządzenia do ćwiczeń. Najpierw określ swoje potrzeby, a dopiero potem ruszaj na zakupy. Nikt za ciebie nie podejmie tej decyzji. Sam musisz to zrobić.

A sam wiesz jednak zdecydowanie najlepiej, czego potrzebujesz – musisz tylko to odkryć. Zastanów się przede wszystkim nad tym, kiedy będziesz trenować. Chodzi tu o porę roku. Bo o ile każdy rowerek stacjonarny możesz użytkować niezależnie od tego, jaka pogoda jest akurat na dworze, tak z tego „zwykłego” raczej nie skorzystasz w samym środku zimy, kiedy to wszystkie drogi zostaną zaśnieżone, a jezdnia stanie się śliska i tym samym niebezpieczna. Biorąc to pod uwagę, możesz uznać, że domowe urządzenie będzie jednak lepszym wyborem. Szkoda przecież porzucać swoje plany treningowe tylko z powodu niepogody czy ujemnej temperatury powietrza bądź opadów śniegu czy deszczu.

Najlepsze koktajle na masę

Rowerek stacjonarny rzeczywiście jest urządzeniem bardziej uniwersalnym. Jeżeli więc chcesz kupić coś, z czego będziesz mógł korzystać do woli i to o każdej porze roku, zaopatrz się właśnie w to podstawowe urządzenie. Pamiętaj tylko o tym, by rzeczywiście na nim trenować. Sam zakup nie gwarantuje ci jeszcze poprawy zdrowia czy lepszej sylwetki. Na dobre efekty musisz sobie zapracować. Warto to jednak zrobić.

Poprzedni post Ile kalorii powinna zawierać dieta na masę?
Następny post Czy warto kupić rowerek stacjonarny?

Jeden komentarz w temacie “Rower zwykły czy stacjonarny?

Dodaj komentarz