Proste zasady prawidłowego żywienia które łatwo wprowadzisz swoje życie

Chcesz, by zdrowe jedzenie na dobre zagościło w twoim życiu? Zamierzasz schudnąć, ale zarazem zrobić to w taki sposób, by chociaż ten jeden raz uniknąć efektu jo-jo?

Jakie są podstawowe zasady żywieniowe?

A może po prostu w ostatnim czasie nie czujesz się ze sobą najlepiej, ponieważ bez przerwy jesteś zmęczony i senny, mimo iż w pracy wcale się nie przemęczasz, nie musisz zajmować się dziećmi i nie masz żadnych nadprogramowych obowiązków? W każdym z tych przypadków zdrowe odżywianie na pewno pomoże ci przywrócić równowagę do twojego życia. Dzięki niemu schudniesz, nabierzesz nowej energii, poprawisz swój wygląd i zadbasz o zdrowie.

W trakcie jedzenia zawsze zachowuj umiar. To normalne, że gdy jesz coś naprawdę smacznego, tuż po konsumpcji masz ochotę na przynajmniej jedną, a najlepiej i dwie dokładki. Ale w tym właśnie rzecz. Niezdrowe rzeczy, takie jak chipsy czy słodycze, nie są w stanie zaspokoić twojego apetytu.

Możesz jeść je dosłownie bez przerwy, a praktycznie nigdy nie będziesz mieć ich dość. Bez problemu pochłoniesz trzy duże pączki, ale już ze spożyciem kilograma marchewek miałbyś spory problem. Wybierając zdrowe jedzenie, jesteś w stanie naturalnie zmniejszyć kaloryczność swojego jadłospisu. A gdy dostarczasz sobie mniej energii, twoja waga w końcu swobodnie spada. Dosłownie chudniesz w oczach i nie musisz niczego specjalnego robić, by ten cel osiągnąć. Wystarczy, że jesz zdrowo i unikasz przetworzonych produktów.

Spróbuj również uregulować pory spożywanych posiłków

Ustal sobie, ile potraw chciałbyś umieścić w takim dziennym jadłospisie i wyznacz dla nich konkretne godziny. Nie musisz wcale katować się pięcioma małymi posiłkami, jeżeli nie masz czasu na to, by przygotowywać sobie pięć oddzielnych pokarmów albo by w ogóle zjeść je w ciągu dnia. Zdrowe odżywianie może polegać na jedzeniu chociażby trzech większych, aczkolwiek wciąż zdrowych porcji. Spożywaj je w takim czasie, jaki najbardziej ci odpowiada. Dieta musi pasować do twojego trybu życia.

źródło: www.ksztalty.pl – dobierz optymalną dietę i zadbaj o sylwetkę

Poprzedni post Dlaczego ważne jest aby wiedzieć jak rozłożyć spożycie kalorii w ciągu dnia?
Następny post Dlaczego warto skorzystać z diety bogatej w produkty roślinne? – 5 argumentów