Przykładowy jadłospis na diecie dash

Każda dieta (nie tylko ta odchudzająca) rządzi się swoimi prawami. Jeżeli więc dieta dash dla kogokolwiek ma okazać się efektywna, należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich jej podstawowych zasad. Szczególnie trudne to nie będzie, bo jadłospisy składające się na ten model żywienia z założenia mają być właśnie proste i nieskomplikowane.

Oto więc przykładowe menu, na którym można spokojnie się oprzeć, chcąc przetestować na sobie dietę dash

Śniadanie w zgodzie z dietą dash

Na śniadanie warto spożyć wartościowy i witaminowy koktajl. Dużo łatwiej bowiem przyswoić coś takiego, aniżeli tuż po w staniu z łóżka obciążać układ pokarmowy ciężką jajecznicą czy kanapkami z tłustą wędliną.

Aby wykonać najprostszy w świecie ekspresowy koktajl, wystarczy zmieszać ze sobą szklankę jogurtu naturalnego, kilka garści czarnych jagód lub innych owoców oraz kilka łyżek płatków owsianych. Napój można podać z pełnoziarnistym pieczywem, aby śniadanie było bardziej sycące. W ramach drugiego śniadania najlepiej natomiast spożyć jakieś owoce. Może to być jedno jabłko, dwie pomarańcze albo dwa kiwi.

Nowoczesna dieta dash – co na obiad?

W porze obiadowej na talerzu pojawi się pyszna aromatyczna rybka. Dowolny jej gatunek (ważne jest to, by mięso było chude) wystarczy upiec w piekarniku z ulubionymi ziołami, polewając rybę niewielką ilością oliwy z oliwek.

Mięso należy zjeść z pełnoziarnistym makaronem albo brązowym ryżem oraz świeżą surówką przygotowaną z kapusty, jabłka, marchewki i cebuli. Jeżeli po obiedzie ktoś poczuje delikatny głód, dieta dash pozwala mu na sięgnięcie po jakąś przekąskę. W tej roli świetnie sprawdzi się serek wiejski. Można go zjeść na słono (np. ze szczypiorkiem i rzodkiewkami) albo na słodko (np. z małą łyżeczką dżemu i malinami).

Lekka kolacje w myśl diety dash

Kolacja powinna być oczywiście lekka, aby organizm nie musiał już więcej zajmować się trawieniem i skupił się wyłącznie na regeneracji. Na dwie godziny przed pójściem do łóżka warto więc spożyć po prostu jakąś sałatkę. Zaleca się uzupełnić ją orzechami, aby wprowadzić do organizmu trochę zdrowych tłuszczy.

Więcej artykułów o odchudzaniu i nowoczesnych dietach znajdziesz w serwisie https://www.idealnafigura.pl/.

Poprzedni post Odchudzanie twarzy – co można zrobić?
Następny post Czym jest błonnik pokarmowy i dlaczego warto go spożywać?